SKU: MPD64202
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
6 in stock
| Weight | 1.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.6 × 8 × 4.4 in |
| Outside Diameter | 4.45 in |
| Length | 12.375 in |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Finish | Anodized |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | Torque Balls Housings and Components1 |
| Variant Column | Inside Diameter |
| Component Type | Torque Ball |
| Inside Diameter | 2.995 in |
| Weight | 1.95 lbs |
| Type | |
| Manufacturer Part Number | MPD64202 |
Torque Ball – 2.995 in ID – 1.95 lbs – Aluminum – Black Anodized – MPD Torque Ball Assembly – Each
Ignitor II
Each
Yes
Steel/Plastic
Black/Natural
Each
Black
Console
Yes
2.0
Aluminum
Red
Anodized
Flying Magnet
Billet
Magnetic
Mechanical
Male
Red
Kit
Full Gasket Set
2.0
101
Kit
Air Tank
2 gal
8 ft
Bump Stop
2.1 in
2.02 in