SKU: ALL60066
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
23 in stock
| Weight | 2.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 × 5.8 × 4.55 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Weld On |
| Width | 5-1/4 in |
| Thickness | 3/16 in |
| Upper / Lower | Upper |
| Intended Link Type | Torque Link |
| Mounting Location | Chassis |
| Tubing Diameter | 1-3/4 in |
| Link Mounting Slot Quantity | 2.0 |
| Link Mounting Slot Width | 3/4 in |
| Link Mounting Slot Length | 3-3/4 in |
| Height | 8-5/8 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60066 |
Yes
Kit
Bolt-On
Polyurethane
Black
Steel
Yes
Steel
Chrome
Plated
Each
Driver Side, Passenger Side
Hex
12 AN
Aluminum
Black
Anodized
Engine Enamel
Gloss
Ceramic Urethane
Data Transfer Cable
Rubber Coated
WM477
Gasoline
0.0600 in
60.0
Main
1/4-32 in
2 Piece
2.100 in