SKU: ALL60066
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
23 in stock
| Weight | 2.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 × 5.8 × 4.55 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Weld On |
| Width | 5-1/4 in |
| Thickness | 3/16 in |
| Upper / Lower | Upper |
| Intended Link Type | Torque Link |
| Mounting Location | Chassis |
| Tubing Diameter | 1-3/4 in |
| Link Mounting Slot Quantity | 2.0 |
| Link Mounting Slot Width | 3/4 in |
| Link Mounting Slot Length | 3-3/4 in |
| Height | 8-5/8 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60066 |
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
82400
Premium
Yes
10.0
Jug
Square
9.5 in
9.5 in
21.75 in
Yes
3 in
Stainless Steel
Natural
Natural
Hex
12 AN
Aluminum
Black
Anodized
Hourglass
Upper / Lower
Front, Rear
0.625 in
1.310 in
Gasoline
0.0600 in