SKU: ALL19460
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
9 in stock
| Weight | 0.075 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4 × 0.8 in |
| Intended Application | Universal |
| Style | Threaded Insert |
| Insert Thread Size | 8/32 in |
| Material | Steel |
| Color | Cadmium |
| Finish | Plated |
| Quantity | Set of 10 |
| Pilot Hole Size | 17/64 in |
| Maximum Grip Range | 0.080 in |
| Body Length Before Compressed | 0.420 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL19460 |
Threaded Insert – 8-32 Thread – Steel – Set of 10
Each
Wand Trigger
Yes
Yes
P4006767AB
Rubber
Each
Steel
Bolt In
Upper
Strut-Plus
Twintube
Gas
Steel
Chrome
Plated
Straight
Bump Stop
2.4 in
1.94 in