SKU: ALL19460
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
9 in stock
| Weight | 0.075 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4 × 0.8 in |
| Intended Application | Universal |
| Style | Threaded Insert |
| Insert Thread Size | 8/32 in |
| Material | Steel |
| Color | Cadmium |
| Finish | Plated |
| Quantity | Set of 10 |
| Pilot Hole Size | 17/64 in |
| Maximum Grip Range | 0.080 in |
| Body Length Before Compressed | 0.420 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL19460 |
Threaded Insert – 8-32 Thread – Steel – Set of 10
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Starter
Aluminum
Each
Fuel Pressure
Pressure
Momentary
Screw
Steel
Kit
360 Degree
Pro-Billet
Magnetic
Vacuum
Male
Red
Yes
Aluminum
Anodized
Handle
18 in
Steel
Cadmium
Plated
Intake Manifold
Bolt on
Black
Anodized
Bump Stop
2.4 in
1.94 in