SKU: ALL52122
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
15 in stock
| Weight | 0.518 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.05 × 5.5 × 1.85 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | Steering Column Brackets1 |
| Variant Column | Drop,Quantity |
| Column / Shaft | Column |
| Upper / Lower | Upper |
| Mounting Style | Weld On |
| Drop | 4 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL52122 |
Steering Column Bracket – Weld-On – 4 in Long – Steel – Natural – Each
Brackets are pre-notched for 1-1/2 Tubing and stated as overall length.
Pro-Billet Ready-To-Run
Magnetic
Vacuum
Male
Red
Black
Natural
Kit
Yes
Relays/Relay Kits4
Warning Light
Plastic
Black
Nitro 8000 Series
Twintube
Ultra Deluxe
60 PSI
1 PSI
Ultra Deluxe
30 PSI
1 PSI
Aluminum
Anodized
Steel
Chrome
Plated
Nut
Hourglass
Upper / Lower
Front, Rear
0.625 in
1.220 in