SKU: ALL60077
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
16 in stock
| Weight | 1.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.05 × 8.05 × 1.05 in |
| Driver / Passenger Side | Driver, Passenger |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Weld-On |
| Thickness | 3/16 in |
| Style | Tall |
| Upper / Lower | Upper |
| Adjustable | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 1/2 in |
| Slotted | Yes |
| Slot Width | 9/16 in |
| Bushings Included | Yes |
| Slot Length | 1-9/16 in |
| Bushing Material | Aluminum |
| Bolt Included | Yes |
| Bolt Size | 1/2 in |
| Lock Nut Included | Yes |
| Hardware Included | Yes |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60077 |
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
23755
Each
0.563 in
11.375 in
Chromoly
Black
Yes
Steel
Black
Oxide
Each
Yes
EngineOilDipsticks7
Tube Color,Fitting Color
Block
Black MAX
Twintube
Hydraulic
17.42 in
30.46 in
Mud Guards
Rear
Textured
Cast Iron
Natural
Natural
Mechanical Flat Tappet
Gasoline
0.0600 in