SKU: ALL60077
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
16 in stock
| Weight | 1.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.05 × 8.05 × 1.05 in |
| Driver / Passenger Side | Driver, Passenger |
| Mounting Style | Weld-On |
| Thickness | 3/16 in |
| Style | Tall |
| Upper / Lower | Upper |
| Adjustable | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 1/2 in |
| Slotted | Yes |
| Slot Width | 9/16 in |
| Bushings Included | Yes |
| Slot Length | 1-9/16 in |
| Bushing Material | Aluminum |
| Bolt Included | Yes |
| Bolt Size | 1/2 in |
| Lock Nut Included | Yes |
| Hardware Included | Yes |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60077 |
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Steel
Zinc
Oxide
Kit
Yes
10466
Pair
Polyurethane
Black
Natural
Rear
Aluminum
Natural
Anodized
Each
Yes
Steel
1.437 in
2 in/ft
3.65 in
Plus 0.5 in
5/8-18 in
Plastic
Black
Gasoline
0.0600 in
60.0
Main
0.1300 in