FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Kit
Frames up to 31 In
Yes
Yes
Weld On
Each
Steel
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
Aluminum
Kit
Bolt On
Aluminum
Black
Anodized
Black
Anodized
5268
Flashlight
Plug N Play
Plastic
Orange / Black
Roller
Double
Full
Truck Pulling
1.75 in
3.5 in
Steel
Paint
1.0
Cap
Ford V8
Black / Silver
Classic / Challenger
Mega-Flow RV
Perforated Tube
Welded
Round
31 in
2.500 in