SKU: MPD20120
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
4 in stock
| Weight | 1.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4.55 × 1.95 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Bearing Style | Angular Contact |
| Single / Double Row | Double Row |
| Bearing Inside Diameter | 2.165 in |
| Bearing Outside Diameter | 3.543 in |
| Bearing Width | 1.415 in |
| Brand | |
| Condition | |
| Type | |
| Manufacturer Part Number | MPD20120 |
Birdcage Bearing – 2.165 in ID – 3.543 in OD – 1.415 in Wide – Double Row – Angular Contact – Steel – Natural – MPD Midget Birdcage – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Pair
Polyurethane
Black
Natural
Rear
Air Max
Helmet Blower System
Yes
12V
180.0
Rubber
Each
Yes
Steel
Black
121913
Jug
Square
9.5 in
9.5 in
21.75 in
Steel
Oxide
Pair
Rubber
Each
2.75 in