SKU: MPD20120
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
4 in stock
| Weight | 1.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4.55 × 1.95 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Bearing Style | Angular Contact |
| Single / Double Row | Double Row |
| Bearing Inside Diameter | 2.165 in |
| Bearing Outside Diameter | 3.543 in |
| Bearing Width | 1.415 in |
| Brand | |
| Condition | |
| Type | |
| Manufacturer Part Number | MPD20120 |
Birdcage Bearing – 2.165 in ID – 3.543 in OD – 1.415 in Wide – Double Row – Angular Contact – Steel – Natural – MPD Midget Birdcage – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
102045
Each
Lightning-Bolt
Mini
12V
100 Amp
36-E85QFT
Yes
Yes
0.009 in
1.0
0.010 in