SKU: EAGB990-1
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
1 in stock
| Weight | 0.05 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.35 × 2.1 × 1.2 in |
| Alloy | Silicon |
| Material | Bronze |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Inside Diameter | 0.924 in |
| Outside Diameter | 1.042 in |
| Length | 1.123 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | EAGB990-1 |
Wrist Pin Bushing – 0.924 in ID – 1.042 in OD – 1.123 in Long – Bronze – Natural – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Starters
Ultra Torque
Mini
4.4:1
Yes
COK103
36-E85QFT
Each
Intake Manifold
Bolt on
Aluminum
Natural
623600
Steel
Black
Oxide
Set of 16
Bolt
Epoxy Paint
Epoxy
Gloss
White
White
WeatherBeater
Yes
Lines
Plastic
Black
14385
Gasoline
0.0990 in