SKU: ALL60066
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
23 in stock
| Weight | 2.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 × 5.8 × 4.55 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Weld On |
| Width | 5-1/4 in |
| Thickness | 3/16 in |
| Upper / Lower | Upper |
| Intended Link Type | Torque Link |
| Mounting Location | Chassis |
| Tubing Diameter | 1-3/4 in |
| Link Mounting Slot Quantity | 2.0 |
| Link Mounting Slot Width | 3/4 in |
| Link Mounting Slot Length | 3-3/4 in |
| Height | 8-5/8 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60066 |
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Circle Track
Wedge
Center Hung
Primary
Nitrophyl
Super Conductor
Yes
Yes
Spiral Core
HEI
1/2-20 in
Set of 3
Bolt
1 in
Allen
Each
Floor
Slip-On
Direct Lube Extreme-Duty
Steel
Natural
Natural
Set of 16
Aluminum
Set of 5
Gasoline
0.0600 in
60.0
Main
0.1300 in