SKU: ALL54260
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
6 in stock
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.05 × 4 × 1.5 in |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Material | Aluminum |
| Color | Natural |
| Finish | Anodized |
| Mounting Location | Throttle Bracket |
| Mounting Style | Bolt on |
| Cable End Style | GM Cable |
| Variant Group | ThrottleBrackets27 |
| Variant Column | Color |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL54260 |
Throttle Bracket End – Aluminum – Clear Anodized – GM Cable – Allstar Throttle Cable Brackets – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
54104
Aluminum
Black
Anodized
Each
Yes
Power Grid
Plastic
Red
Natural
Each
Ductile Iron
Cadmium
Plated
Kit
Yes
Steel
Black
Paint
Pair
Demolition Derby
Front, Rear
Driver, Passenger
Upper
Weld On
Tube
Steel
Powder Coat
Pair
1.437 in
2.04 in/ft
4.26 in
Plus 0.9 in