SKU: ALL52122
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
15 in stock
| Weight | 0.518 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.05 × 5.5 × 1.85 in |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | Steering Column Brackets1 |
| Variant Column | Drop,Quantity |
| Column / Shaft | Column |
| Upper / Lower | Upper |
| Mounting Style | Weld On |
| Drop | 4 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL52122 |
Steering Column Bracket – Weld-On – 4 in Long – Steel – Natural – Each
Brackets are pre-notched for 1-1/2 Tubing and stated as overall length.
EQ-RLR302KIT
Each
Black
Console
Yes
2.0
Weatherproof
Rubber
Black
Natural
Each
4.45 in
12.375 in
Aluminum
Anodized
Kit
Full Gasket Set
Yes
2.0
Distributor
Eyelets
3 Wire Ignition Harness
18 in
Warning Light
Plastic
White
Natural
Hydro H7000 Series
Twintube
Hydraulic
16.56 in
28.75 in
Hourglass
Upper / Lower
Front, Rear
0.625 in
1.220 in