SKU: ALL60077
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
16 in stock
| Weight | 1.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.05 × 8.05 × 1.05 in |
| Driver / Passenger Side | Driver, Passenger |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Weld-On |
| Thickness | 3/16 in |
| Style | Tall |
| Upper / Lower | Upper |
| Adjustable | Yes |
| Mounting Hole Diameter | 1/2 in |
| Slotted | Yes |
| Slot Width | 9/16 in |
| Bushings Included | Yes |
| Slot Length | 1-9/16 in |
| Bushing Material | Aluminum |
| Bolt Included | Yes |
| Bolt Size | 1/2 in |
| Lock Nut Included | Yes |
| Hardware Included | Yes |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60077 |
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
High Strength Removable
Bottle
10 ml
Each
Yes
Steel
Black
Paint
Pair
Demolition Derby
Steel
Zinc
Plated
Kit
Rod
Carbon Fiber
Black
Natural
Washable
Red
Plastic
Natural
Each
Bracket
Oxide
Set of 12
Bolt
Gasoline
0.0600 in
61.0
Main
1/4-32 in
Chromoly
Gray
Powder Coat
Bolt-On
Short
0.3125 in
1.625 in
18-Gauge
3 in
Mid
0.375 in
1.5 in
18-Gauge
2.5 in