SKU: ALL14101-48
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
2 in stock
| Weight | 12.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.75 × 23.6 × 21.1 in |
| Material | Foam |
| Color | Red |
| Quantity | Set of 48 |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14101-48 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Red – Set of 48
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
2-1/2 in
1 in
Each
Clamp-On, Weld-On
Steel
Aluminum
Black
Anodized
Each
Yes
Aluminum
Black
Anodized
Set of 10
Yes
Pair
Bolt On
Weld On
Steel
Natural
Natural
Kit
Weld On
Louvered
Main Cap
Cadmium
Plated
Competition
Seat
Bolt-On
1/8 in
Intake Manifold
Set of 8
Vintage
3.940 in
Powder Coat
Pair
Set of 5
1.625 in
2 in/ft
4.07 in
Plus 0.5 in
Plastic
Set of 4
Gasoline
0.0480 in
49.0
Main
Short
0.3125 in
1.625 in
18-Gauge
3 in