FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Kit
Yes
Yes
Bolt On
Kit
Frame Rails1
Driver Side / Passenger Side
Steel
Pair
Bolt On
Pair
Each
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
Aluminum
Steel
Natural
Natural
Black
Each
Stainless
Plastic
Pro-Billet
Crank
None
Male
Black
Intake Manifold
Aluminum
Hydro H7000 Series
Twintube
Hydraulic
13.92 in
23.5 in
Blue
Iridium
Rubber
Dust Cap
Round
Rubber
2.625 in