FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
Yes
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
Aluminum
Aluminum
Natural
Anodized
Each
Yes
Kit
Frame Rails1
Driver Side / Passenger Side
Steel
Steel
Natural
Kit
Frames up to 31 In
Weld On
3/8 in
EQ-RLR302KIT
Full Gasket Set
2.0
EC-81FC
Cable
72 in
Black MAX
Twintube
Hydraulic
17.42 in
30.46 in
Hydro H7000 Series
Twintube
Hydraulic
17.32 in
29.83 in
Hydro H7000 Series
13.71 in
22.58 in
Original Ventvisor
Stick-On
Stick-On
Out of Channel
Pro Stock
Round
13 in
3 in