FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Aluminum
Natural
Natural
Each
3/8 in
Aluminum
Black
Anodized
Yes
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
2-1/2 in
1 in
Clamp-On, Weld-On
Steel
Kit
Frame Rails1
Driver Side / Passenger Side
Steel
Kit
Bolt On
Anodized
Polyurethane
Black
RS7MT
Monotube
Gas
8.58 in
16.02 in
Clear
HelmetShields22
Manufacturer Color
Hydro H7000 Series
Twintube
Hydraulic
13.71 in
22.58 in
Cadmium
Plated
WeatherBeater
Lines
Plastic
FloorLiner HP
2 Piece
Round
Upper / Lower
Front, Rear
0.375 in
1.300 in