FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Aluminum
Black
Anodized
Yes
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
Aluminum
PFADT Series
Kit
Bolt On
Steel
Natural
Natural
Kit
Frame Rails1
Driver Side / Passenger Side
Steel
Weld On
66814
2.0
Spade
Ignitor
Magnetic
12V
Negative
HP Jets
0.062 in
62.0
Flare
Brass
HP Jets
0.016 in
16.0
Flare
Brass
Polished
Polished
Socket
External Coil
Non-Vented
Clamp Down
Stainless
Piston Rings144
Bore (standard)
Performance
Piston Rings157
Bore (standard)
Performance
4.320 in
109.728 mm