FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
Aluminum
Black
Anodized
Yes
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
Aluminum
Pair
Bolt On
Natural
Anodized
Natural
3/8 in
Kit
Frame Rails1
Driver Side / Passenger Side
Steel
Chromoly
Black
Oxide
Kit
Patriot Series
4.0
Stud
Street/Strip
Magnetic
Vacuum
Male
Pointer
HEI
External Coil
Vented
Clamp Down
Digital 6AL
Ignition Boxes and Controllers3
Color
3/4 in
Plastic
Set of 16
P4120751AB
Hydro H7000 Series
Twintube
Hydraulic
14.82 in
24.84 in
Hydro H7000 Series
Twintube
Hydraulic
17.32 in
29.83 in