FOR QTY OF 3 USE ALL14100-3. FOR QTY OF 48 USE ALL14100-48
SKU: ALL14100
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 3.25 × 3.25 in |
| Material | Foam |
| Color | Black |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Length Inches | 36 in |
| Shape | Offset |
| Variant Group | RollBarPadding1 |
| Variant Column | Color,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL14100 |
Roll Bar Padding – 36 in Long – Foam – Black – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
PFADT Series
Yes
Kit
Yes
Bolt On
Each
Roll Bar Clamps3
Tube Diameter
Aluminum
Aluminum
Black
Anodized
Set of 10
Natural
Anodized
Each
Kit
Frames up to 31 In
Weld On
Weld On
Steel
Chromoly
Black
Oxide
Patriot Series
FlameProof
Flat
Silicone Ceramic
WeatherBeater
Lines
Plastic
3.154 in
1.957 in
Rubber
Natural
Round
Upper / Lower
Front, Rear
0.375 in
1.150 in