SKU: ALL99050
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.05 × 4 × 1.2 in |
| Material | Steel |
| Color | Cadmium |
| Finish | Plated |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Bolt On |
| Mounting Location | Panhard Bar |
| Adjustable | Yes |
| Adjuster Style | Threaded Adjuster |
| Right Hand Thread | 1-1/8-12 in |
| Right Hand Thread Style | Male |
| Left Hand Thread | 3/4-16 in |
| Left Hand Thread Style | Female |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL99050 |
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
10 Series Stock Mount
Each
Yes
IMCA
Monotube
Aluminum
Gold
Anodized
Kit
Yes
13 Series
Twintube
Hydraulic
7 in
13.32 in
13 Series
Twintube
Hydraulic
9 in
15.32 in
Aluminum
Gold
Anodized
Each
2.5 in
10 Series Stock Mount
IMCA
Monotube
Gas
8 in
750 CFM
4160
Purple
Natural
Natural
Bolt-On
R2083
Red
Kit
Dual Gauge
Steel
3/4 in
Steel
Black
Powder Coat
Pair
Set of 5
DigitalFit
Pair
Plastic
Black
Gasoline
0.0990 in
84.0
Main
Gasoline
0.0550 in