SKU: ALL99362
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
1 in stock
| Weight | 0.225 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.05 × 4 × 1.3 in |
| Material | Aluminum |
| Color | Red |
| Finish | Anodize |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | UniversalCaps6 |
| Variant Column | Color,Finish |
| Thread | 1-1/2-12 in |
| Cap Included | Yes |
| Cap Retention Method | Screw-In |
| Cap Handle Style | Grip |
| Cap Inside Diameter | 1.375 in |
| Cap Outside Diameter | 2.375 in |
| O-Ring | Yes |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL99362 |
Filler Cap – Screw-In – 1.375 in OD – Aluminum – Red Anodized – Universal – Each
ALL99355 Replacement O-ring
Yes
Each
Gas-A-Just
Monotube
Gas
Aluminum
Black / Red
Anodized
Kit
Yes
Aluminum
Black
Anodized
Each
Pointer
Steel
Black
Paint
Set of 4
Spark Plug Guard Brackets
Gold Series
Roller
Double
32 in
24 in
24 in
Plastic
Extreme Zone EZ-RollMax
Mechanical Roller
0.936 in