Why Choose Us?
Frequently Asked Questions​
About ALLSTAR PERFORMANCE
International Shipping
Destination Est. Time Cost
DHL Express
DHL Express
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ALLSTAR PERFORMANCE Ignition Box Mount ALL81330”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Recently viewed products
  • Add to wishlist
    Sale
    Wheel Front Aftermarket Shop
    Add to wishlist
    PROFORM SBM HEI Distributor 67040
    SKU: PFM67040
    Product information
    • Weight6.45 lbs
    • Dimensions17 × 8.2 × 6.9 in
    • Product Line
      Street/Strip
    • Trigger Style
      Magnetic
    • Advance Type
      Vacuum
    • Cap Style
      Male
    • Cap Color
      Red
    Details...
    Sale
    Wheel Front Aftermarket Shop
    QA1 Base Valve Medium 9055-324
    SKU: QA19055-324
    Product information
    • Weight0.07 lbs
    • Dimensions3.5 × 2.85 × 0.7 in
    • Material
      Steel
    • Color
      Natural
    • Finish
      Natural
    • Quantity
      Each
    • Inside Diameter
      1.33 in
    Details...
    Quantity Only 1 left in stock!
    Add to cart
    MSD IGNITION Ford Flathead RTR Distributor 8573
    SKU: MSD8573
    • Weight5.7 lbs
    • Dimensions19.2 × 6.9 × 6.8 in
    • Product Line
      Pro-Billet
    • Trigger Style
      Magnetic
    • Advance Type
      Vacuum
    • Cap Style
      Male
    • Cap Color
      Red
    Quantity Only 2 left in stock!
    Add to cart
    SEALED POWER Solid Lifter SEAAT992-16
    SKU: SEAAT992-16
    • Weight3.713 lbs
    • Dimensions5.25 × 4.75 × 3 in
    • Quantity
      Set of 16
    • Variant
      Yes
    • Variant Group
      Lifters64
    • Variant Column
    • Lifter Style
      Mechanical Flat Tappet
    Quantity Only 3 left in stock!
    KRC POWER STEERING Basic Crate Engine Kit Block Mount w/ pump KIT 16312615
    SKU: KRCKIT16312615
    • Weight12.48 lbs
    • Dimensions15.15 × 13.65 × 11 in
    • Hardware Included
      Yes
      Kit
    • Water Pump Pulley Included
    • Water Pump Pulley Groves/Ribs
      6 Rib, 3 Rib
    • Water Pump Pulley Material
      Aluminum
    HOWE Caliper O-Ring Kit for 3369 33763
    SKU: HOW33763
    • Dimensions6.3 × 3.45 × 0.65 in
    • Material
      Rubber
    • Color
      Black
    • Finish
      Kit
    • O-Ring 1 Intended Piston Diameter
      2.625 in
    WEHRS MACHINE Adapter Cup Stack Spring For Slider WM251-15
    SKU: WEHWM251-15
    • Weight0.74 lbs
    • Dimensions9.95 × 7.85 × 2.8 in
      Steel
      Black
      Oxide
      Each
    • Intended Purpose
      Spring Cup
    Quantity Only 3 left in stock!
    WHITELINE PERFORMANCE Control Arm Lower Bushing W52837A
    SKU: WHIW52837A
    • Dimensions5 × 4 × 3 in
    • Upper / Lower Position
      Lower
    • Front / Rear Position
      Front
    • Outside Diameter A
      1.457 in
    • Outer Shell Included
    Quantity Only 1 left in stock!
    FLOWMASTER 80 Series Performance Muffler 42583
    SKU: FLO42583
    • Dimensions24.9 × 9.95 × 4.6 in
      80 Series Crossflow
    • Internal Construction
      Chambered
    • Base Construction
      Welded
    • Case Shape
      Oval
    • Case Length
      15 in
    Quantity Only 5 left in stock!
    CENTERFORCE Clutch Alignment Tool 52010
    SKU: CTF52010
    • Weight0.12 lbs
    • Dimensions6.95 × 2.65 × 2.15 in
    • Spline Diameter
    • Spline Count
      10.0
    • Pilot Diameter
      0.67 in