SKU: ALL55126
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
9 in stock
| Weight | 0.385 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.05 × 4.1 × 1.1 in |
| Material | Titanium |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Length | 13 in |
| Style | Nose Wing |
| Mounting Location | Front |
| Tube Shape | Round |
| Straight / Bent | Straight |
| Clamp On | Yes |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL55126 |
Wing Post – Front – Straight – 13 in Long – 1 in OD – Titanium – Natural – Sprint Car – Each
Each
Bolt In
Upper
Yes
Yes
Triangle
Plastic
Each
Red
Natural
90 degree
Silicone
Black
Natural
Set of 9
Steel
Black
Oxide
Pair
Strut-Plus
Twintube
Gas
Front
WeatherBeater
Plastic
750 CFM
Gasoline
Dual
Square Bore
0.1260 in
Main
Brass
Aluminum
Anodized
Wide 5
9 in