SKU: ALL60215
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
7 in stock
| Weight | 0.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.05 × 4.05 × 0.2 in |
| Style | Strut |
| Mounting Style | Weld On |
| Thickness | 0.125 in |
| Adjustable | Yes |
| Driver / Passenger Side | Driver, Passenger |
| Front / Rear | Front |
| Flat / Tube Mount | Tube |
| Shock Mounting Hole Quantity | 5.0 |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL60215 |
Strut Bracket – Front – 1/8 in Thick – Steel – Natural – Universal – Each
Ignitor II
Kit
Magnetic
12V
Negative
Patriot Series
Stud
Yes
8740
Chromoly
NG090
7AL-2 Plus
Kit
Yes
Ignition Boxes and Controllers5
Color
P4120484
Black MAX
Twintube
Hydraulic
13.76 in
21.5 in