SKU: ALL36103
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.75 × 4.4 × 1.55 in |
| Quantity | Each |
| Mounting Style | Clamp-On |
| Shape | Round |
| Intended Tube Diameter | 0.625 in |
| Top Design | Plain |
| Open Element | Yes |
| Oiled/Dry | Dry |
| Top Material | Steel |
| Top Color | Chrome |
| Top Finish | Plated |
| Base Material | Rubber |
| Base Color | Black |
| Base Finish | Natural |
| Filter Color | White |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL36103 |
Breather – Clamp-On – Round – 5/8 in OD Tube – Reusable – Rubber / Steel – Black / Chrome – Each
.625 I.D.
Premium
Yes
10.0
Pro-Rear System Double Adjustable
Kit
Yes
Twintube
Hydraulic
90 degree
Silicone
Black
Natural
Set of 9
Roller
121913
Jug
Square
9.5 in
9.5 in
21.75 in
Oil Pan
Flexible
Braided Stainless
EC-81FC
1.625 in
2 in/ft
3.61 in