SKU: ALL99361
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
1 in stock
| Weight | 0.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 4.05 × 1.3 in |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Finish | Anodize |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | UniversalCaps6 |
| Variant Column | Color,Finish |
| Thread | 1-1/2-12 in |
| Cap Included | Yes |
| Cap Retention Method | Screw-In |
| Cap Handle Style | Grip |
| Cap Inside Diameter | 1.375 in |
| Cap Outside Diameter | 2.375 in |
| O-Ring | Yes |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL99361 |
Filler Cap – Screw-In – 1.375 in OD – Aluminum – Black Anodized – Universal – Each
ALL99355 Replacement O-ring
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
70-EHBF
Kit
Yes
Clear
Each
Yes
HelmetShields22
Manufacturer Color
Steel
Black
Powder Coat
Pair
Bolt-On
Steel
Silver
Powder Coat
Plastic
Pair
1.625 in
2 in/ft
3.61 in