SKU: ALL46310-60
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
35 in stock
| Weight | 0.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.35 × 6 × 1.1 in |
| Length | 60 in |
| Hose Size | 3 AN |
| Hose End 1 Angle | Straight |
| Hose End 1 Size | 4 AN |
| Hose End 2 Angle | Straight |
| Hose End 2 Size | 4 AN |
| Ptfe Lined | Yes |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | AN Hose Assembly12 |
| Variant Column | Length,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL46310-60 |
Brake Hose – 60 in Long – 3 AN Hose – 4 AN Straight Female to 4 AN Straight Female – Braided Stainless – PTFE Lined – Each
Tall
Perimeter
Bowtie / Chevrolet Script
Yes
Push in
Pair
Aluminum
Natural
Natural
Tall
ProClassic
Universal
10 AN
6 ft
0.875 in
ProClassic
Universal
10 AN
20 ft
0.875 in