SKU: ALL46300-36-5
🇺🇸 Express Shipping From USA
⏱️ Estimated Shipping: 1-3 days
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
9 in stock
| Weight | 0.875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 5.85 × 0.95 in |
| Length | 36 in |
| Hose Size | 3 AN |
| Hose End 1 Angle | Straight |
| Hose End 1 Size | 3 AN |
| Hose End 1 Style | Female |
| Hose End 1 Swivel | Yes |
| Hose End 2 Angle | Straight |
| Hose End 2 Size | 3 AN |
| Hose End 2 Style | Female |
| Hose End 2 Swivel | Yes |
| Hose End Material | Steel |
| Hose End Color | Zinc |
| Hose End Finish | Oxide |
| Hose Material | Braided Stainless |
| Ptfe Lined | Yes |
| Quantity | Set of 5 |
| Variant | Yes |
| Variant Group | AN Hose Assembly05 |
| Variant Column | Length,Quantity |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL46300-36-5 |
Brake Hose – 36 in Long – 3 AN Hose – 3 AN Straight Female to 3 AN Straight Female – Braided Stainless – PTFE Lined – Set of 5