SKU: ALL26112
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
100 in stock
| Weight | 0.275 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4 × 1.05 in |
| Color | Natural |
| Quantity | Each |
| Material | Bronze |
| Finish | Natural |
| Inside Diameter | 0.585 in |
| Length | 1.000 in |
| Outside Diameter | 1.105 in |
| Shoulder Outside Diameter | 1.27 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL26112 |
Pilot Bushing – Extra Long – Bronze – GM – Each
I.D. – .585 O.D. – 1.105 Shoulder O.D. – 1.27 Shoulder length – .250 Overall length – 1.00
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
6-1/2 in
1-3/4 in
0.469 in/ft
32.0
1.12 in
Press In
Upper
Yes
Yes
Steel
Kit
Performance Ratio
1 Groove
6.25 in
P4120752AC
Competition
Seat
Bolt-On
1/8 in
Carbon Fiber
Black
Natural
Washable
Red
Rubber
Black
Each
Oil Filter Adapter
Round
Set of 4
1/4-20 in
Stud
Wing Nut
1 in