SKU: ALL54090
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
6 in stock
| Weight | 0.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.05 × 8.05 × 1.2 in |
| Mounting Location | Floor Pan |
| Mounting Style | Rivet-On |
| Material | Aluminum |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Variant | Yes |
| Variant Group | Heel Risers1 |
| Variant Column | Height |
| Width | 4.25 in |
| Height | 1 in |
| Shape | Rectangle |
| Non Skid Pad | Yes |
| Non Skid Pad Material | Tape |
| Non Skid Pad Color | Black |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL54090 |
Heel Riser – 1 in Tall – 4.25 in Wide – Non-Skid Pad – Aluminum – Natural – Each
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
KLC261
RS55332
7-5/8 in
5-3/4 in
32.0
Steel
Black
P4120752AC
Steel
Each
360 Degree
Sprint Car
Chromoly
Black
Powder Coat
Each
Competition / Plus
Yes
Yes
Chrome
Snap-In
Plastic
Dark Smoke
Pair
Kit
Plastic
Gasoline
0.0540 in