SKU: ALL56247
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
13 in stock
| Weight | 0.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.05 × 4 × 2.1 in |
| Outside Diameter | 1.85 in |
| Underhead Length | 2.31 in |
| Hole Diameter | 0.5 in |
| Outer Shell Included | Yes |
| Inner Sleeve Included | Yes |
| Bushing Material | Rubber |
| Bushing Color | Black |
| Bushing Finish | Natural |
| Outer Shell Material | Steel |
| Outer Shell Color | Natural |
| Outer Shell Finish | Natural |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL56247 |
Trailing Arm Bushing – Rubber Insert – Black – GM A-Body / G-Body 1965-88 – Each
Diameter is 1.85 Width is 2.31 Bushing has a 1/2 hole
| Germany (Berlin) | 5-7 business days |
COK113
Rubber
Steel
Silicon
Bronze
Black
Oxide
Snap Ring Included
Kit
TruTurn
Front
Outboard
1 Piece
Chromoly
Black
Oxide
Set of 10
0.562 in