SKU: ALL22375
🌍 Fast International Shipping Support
🏅 Not Ready For Shipping In 72 Hours, 100% Refund
In stock
5 in stock
| Weight | 10.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 12 × 8 in |
| Style | Universal |
| Material | Steel |
| Color | Natural |
| Finish | Natural |
| Quantity | Each |
| Product Line | Modified |
| Width | 44 in |
| Condition | |
| Manufacturer Part Number (MPN) | ALL22375 |
Bumper – Modified Universal – Front – Steel – Natural – Modified – Each
THIS BUMPER MEASURES 44 OUTSIDE OF 5X5 PLATE. overall dimension from plate to leading edge is 12.
Each
Collar
1.250 in
1.750 in
0.375 in
Yes
Screw In
Upper
Warning Light
Plastic
Black
Natural
Dark Smoke
HelmetShields18
Manufacturer Color
Bump Stop
2.1 in
2.02 in